Emajõe suvekontserdid 2019

Suvekontsertide sari soovib tuua enam elavat muusikat Tartu suvisesse linnaruumi, eelkõige uutesse ja eriilmelistesse kontserdipaikadesse Emajõe ääres.

14. augustil kell 21 astuvad Fortuuna parkla vaateplatvormil publiku ette Marek Sadam & Tõnu Laikre kontserdiga „Armas lavendel“.

Kontserdile eelnevad kell 20 tervitussõnad Tartu 2024 meeskonnalt ja loeng Emajõest.
Viimase valmistab ette kunstiajaloolane ning Tartu vaimu lähituttav Enriko Talvistu.
Vt kontserdi galeriid.

21. augustil esineb kell 21 Emajõe vasakpoolsel kaldal Sõpruse silla all Urmas Lattikase bänd koos Kaire Vilgatsiga.
Vaadake videoklippi, kuidas tulla kontserdile Eesti kõige pikema silla alla nt Tartu kesklinnast.
Teile musitseerivad siis: Urmas Lattikas (klaver), Ain Varts (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr), Petteri Hasa (trummid) ja Kaire Vilgats (vokaal).
Vt kontserdi galeriid.

28. augustil (mis on ka Tartu kultuuripealinnaks saamise või… mittesaamise otsuse päev) saab Jannseni ja Koidula mälestusväljakul, Tartu linnaruumi uues ja uuendatud armsas osas, nautida Liisi Oja kvarteti kontserti. Ka see kontsert algab kell 21.
Liisi Oja kvartett on sel suvel kokku tulnud koosseis, kus musitseerivad Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli teise ja kolmanda kursuse rütmiosakonna õpilased: vokaal – Miina Rikka, trummid – Claudia Manni, basskitarr – Ekke Janisk, klahvpillid – Liisi Oja.

Kontserdile eelneb kell 20 fotograaf Uku Petersoni loeng, kes võlunud tartlasena aastate jooksul meie rõõmuks siia ilma palju kauneid Emajõe vaateid ja hetki.
Vt kontserdi galeriid.

Kõige paremad linnad maailmas on linnad, kus voolab jõgi! Kohtumiseni Emajõe ääres!

Kontserdid ja loengud on tasuta.

Muusika algab seal, kus sõnad lõpevad.