Loading...
Jõetrammid

20. juulil ajavahemikus 12–17 sõidavad Emajõel jõetrammid:

lodi Jõmmu

jõelaev Pegasus

M/L Alfa

viikingilaev Turm

        laev Signild

Jõetrammid väljuvad järgmiselt:

Atlantis on Alfa peatus;

Dorpat on Pegasuse peatus;

Turuhoone on Signildi peatus;

Sisevete Saatkond on Jõmmu ja Turmi peatus.

Jõerammid väljuvad oma peatusest igal täistunnil (12, 13, 14, 15, 16, 17) ja liiguvad ülesvoolu. Reisi pikkus on ca 40 minutit,

Pileti hind on täiskasvanutele 5 € ja lastele (alla 18-aastased) 3 €.

Pileteid saab osta eelmüügist Piletimaailmast ja jõetrammidelt.

Lodi Jõmmu

Lodi Jõmmu on puust kaubapurjekas, mille sarnased sõitsid vete peal alates hansaajast kuni 20. sajandi keskpaigani. Jõmmu seilab Emajõel, Peipsil ja Võrtsjärvel aprilli algusest novembri lõpuni. Jõmmu kapten on Lauri Palumets.

Mootorlaev Alfa

Alfa on ehitatud 1984. aastal Soomes. Emajõel seilav puitlaev Alfa on 14.5 meetri pikkune ja sinna mahub kuni 80 reisijat. Laeva pardal on ka kohvik. Laeval on nii välitekk kui ka konditsioneeriga sisetekk. Laeva kapten on Rain Kiidma.

Viikingilaev Turm

Turm võtab pardale kuni 12 reisijat. Liueldes edasi 10 pika aeru või raapurje jõul ning hoides kurssi tüüraeru abil saab reisiseltskond aimu tuhande aasta tagusest rändurielust. Laeva kapten on Albert Lass.

Jõelaev Pegasus

Pegasuse endine nimi on Fr. R. Kreutzwald ja ta on ehitatud 1958. aastal Moskva laevatehases. Pegasus on 27 meetri pikkune kausja kerega jõereisilaev ning tema kiil ulatub vaid kolmandikuni laeva pikkusest. Selline ehitus teeb laeva väga sobivaks just linnavahelisel sõidul, sest see summutab lainete tekkimise. Laeva kapten on Rainer Napits. Saabuva Enajõe suvekontserdidi jõeparaad on pühendatud Pegasuse 60. sünnipäevale! Paadimehed, juba saab sellele vesisele vaatemängule oma aluse ka ära registreerida!

Laev Signild

Laev Signild valmis Soomes Summas 1961. a kuulsa laevameister N. Seppälä käe all. Laev on 13 m pikk ja 4 m lai. Esialgu teenis ta Soome sisevetel kaubalaevana ja hiljem ehitati ümber reisimiseks. 2018. a jõudis laev Tartusse ning läbis põhjaliku uuenduskuuri, et pakkuda Emajõel, Võrtsjärvel ja Peipsil parimaid sõidukogemusi. Laevas on olemas kõik vajalik: päiksetekk, salong laudade ja videoekraaniga, saun ja dušš, tualettruum, kööginurk ning baar. Sõidul on võimalik osta jooke ja suupisteid. Kaasas on madrus-reisisaatja, kes tutvustab ümbruskonda ja laeva, oskab vastab teie küsimustele ning abistab vajadusel. Meie kodulehekülg on estriver.ee ja fb aadress https://www.facebook.com/estriverkruiisid/

Laevasõit on ajavõit