Video idee ja autor: Kaarel Kree

Kõige paremad linnad maailmas olevat linnad, kus voolab jõgi.

Emajõgi on Tartu sümbol – tänu temale oleme elanud siin juba rohkem kui tuhat aastat.

Jõel on olnud tähtis osa Tartu kirjus ajaloos. Emajõega on olnud kohalikel inimestel asjatamist kogu aeg. Teda on vaja ületada, jõel liigelda, selle suurveega arvestada ja põuaaegadel madalikest mööda pääseda.

Emajõgi lodjad, Kivisild. Taga kesklinn. Tartu, 1909., TM F 14025, Tartu Linnamuuseum, http://muis.ee/museaalview/1595844
Tartu linnavaade. Emajõgi. 20. sajandi algus., TM F 26367, Tartu Linnamuuseum, http://muis.ee/museaalview/3164937

Tänapäeval on peamine, et Emajõgi ja ta kaldad on parimaid paiku puhkamiseks, Tartu on Emajõega endiselt lahutamatult seotud.

Fakte Emajõest:

 • Emajõgi ehk Suur Emajõgi Võrtsjärvest Peipsini oli 1927. aasta andmetel 117 kilomeetrit pikk, pärast õgvendamisi on ta lühenenud 100 kilomeetrini.

 • Emajõgi on ainuke täies ulatuses laevatatav jõgi Eestis.

 • Emajõel on 12 lisajõge: vasakkaldal Pedja, Laeva, Amme ja Koosa; paremkaldal Kavilda, Elva, Ilmatsalu, Porijõgi, Mudajõgi, Luutsna, Ahja ja Agali. Lisajõgedest on osaliselt laevatatavad Elva, Pedja ja Ahja. Jõkke voolab veel ligikaudu 35 kraavi ja oja.

 • Jõesängi laius on 40–100 meetrit ja jõe sügavus enamasti 2–4 meetrit, kohati kuni 10 meetrit.

 • Jõe keskmine voolukiirus on 3,7 km/h.

 • Emajõgi kogub oma veed 9960 ruutkilomeetri suuruselt valgalalt, mis moodustab ligikaudu 22% Eesti pindalast.

Emajõe suvekontserdid - paigad
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

3 päeva tagasi

Emajõe suvekontserdid

5. augustil võib TÜ Delta keskuse terassi juurde tulla ka näiteks kanuuga, sest kell 20:00 toimub vestlusring „Rikas linn, vaene linn“ ning kell 21:00 esineb Puuluup 🛶 #tasuta
#emajõesuvekontserdid #tartulinn #visittartu #emajõgi
... Näita rohkemNäita vähem

5. augustil võib TÜ Delta keskuse terassi juurde tulla ka näiteks kanuuga, sest kell 20:00 toimub vestlusring „Rikas linn, vaene linn“ ning kell 21:00 esineb Puuluup 🛶 #tasuta 
#emajõesuvekontserdid #tartulinn #visittartu #emajõgi

1 nädal tagasi

Emajõe suvekontserdid

Aga kus ja kellega me siis sellel suvel Emajõe ääres kohtume?

▪️5. augustil alustab Emajõe suvekontserdid 2020 programmi Puuluup. Sündmus toimub TÜ Delta keskuse terrassi juures Emajõel.

Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Puuluup

▪️12. augustil kutsume teid suvisele rannapeole Tartu Emajõe randa, kus esineb Angus. Seiklemisest ja reisimisest kõneleb Priit Kuusk!

Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Angus

▪️19. augustil astub koos Jannseni ja Lydiaga lavale Nikns Suns. Karismaatiline kooslus, mis loob võimsa sümbioosi pärimusmuusikast ja rokist! Kõnelema tuleb zooloog Aleksei Turovski.

Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Nikns Suns

▪️26. augustil esineb teile Emajõe sõudebaasi sillal ja rannas koosseis „Sõbrad Emajõel“, kuhu kuuluvad Kristjan Üksküla, Priit Strandberg ning flötist Marion Strandberg.

Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Priit Strandberg ja Kristjan Üksküla

▪️2. septembril lõpetab suvekontserdid 2020 sarja Emajõe vasakpoolsel kaldal Sõpruse silla all Reigo Ahven Trio. Huvitava loenguga on teie ees Ööülikool. Kõneleb hüdrobioloog Kristjan Piirimäe!

Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Reigo Ahven Trio

Sündmused on kõigile huvilistele tasuta! Kohtumiseni Emajõe ääres!

Foto: Uku Peterson
... Näita rohkemNäita vähem

Aga kus ja kellega me siis sellel suvel Emajõe ääres kohtume? ▪️5. augustil alustab Emajõe suvekontserdid 2020 programmi Puuluup. Sündmus toimub TÜ Delta keskuse terrassi juures Emajõel. Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Puuluup ▪️12. augustil kutsume teid suvisele rannapeole Tartu Emajõe randa, kus esineb Angus. Seiklemisest ja reisimisest kõneleb Priit Kuusk! Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Angus ▪️19. augustil astub koos Jannseni ja Lydiaga lavale Nikns Suns. Karismaatiline kooslus, mis loob võimsa sümbioosi pärimusmuusikast ja rokist! Kõnelema tuleb zooloog Aleksei Turovski. Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Nikns Suns ▪️26. augustil esineb teile Emajõe sõudebaasi sillal ja rannas koosseis „Sõbrad Emajõel“, kuhu kuuluvad Kristjan Üksküla, Priit Strandberg ning flötist Marion Strandberg. Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Priit Strandberg ja Kristjan Üksküla ▪️2. septembril lõpetab suvekontserdid 2020 sarja Emajõe vasakpoolsel kaldal Sõpruse silla all Reigo Ahven Trio. Huvitava loenguga on teie ees Ööülikool. Kõneleb hüdrobioloog Kristjan Piirimäe! Link sündmusele: Emajõe suvekontsert – Reigo Ahven Trio Sündmused on kõigile huvilistele tasuta! Kohtumiseni Emajõe ääres! Foto: Uku Peterson

2 nädalat tagasi

Emajõe suvekontserdid

Meile tundub, et järgmisel kolmel täistunnil ilmutab linnaklaver end järgmiselt, kuidagi on nagu tekkinud selline aimdus:
kell 15 esineb Sten Heinoja Pirogovi pargis;
kell 16 esineb Sven-Sander Šestakov Pirogovi pargis;
kell 17 esineb Olav Ehala Küüni tänaval.

#linnaklaver #tartulinnaklaver #olavehala #stenheinoja #svensanderšestakov
... Näita rohkemNäita vähem

Lae veel
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Jõgi ei joose vastumäge