Emajõe suvekontserdid 2022

Ees on ootamas Emajõe suvekontsertide neljas hooaeg!

20. juulil kell 20 alustab 2022. aasta Emajõe suvekontsertide programmi Daniel Levi. Sündmus toimub Emajõe rannas, Lodjakoja-poolsel kaldal.

Daniel Levi on viieliikmeline kaasaegset popmuusikat viljelev kollektiiv. Bändi vastupandamatu energiaga laetud kõlapildis tuksuvad maitsekalt roki, souli, funki ja r’n’b elemendid. Bändi muusikale ja olemusele on avaldanud suurt mõju nimilaulja Daniel Levi Ühendriikides veedetud lapsepõlv. Elektroonilise popi maastiku vallutasid nad hitiga „On & On“, mis on Spotify’s ja YouTube’is kokku kogunud üle 600 miljoni kuulamise. Tänaseks on Daniel Levi jõudnud ajatu kõlaga souli, funki ja rütmibluusi helidest kumava kaasaegse popsaundini, millest õhkuvad peenelt läbi ka karedad rokijuured. Lugude sügav sõnum ning alati jõuline ja värske energia haarab kuulaja esimesest kohtumisest.

Koosseis: Daniel Levi Viinalass (vokaal), Josh Viinalass (trummid), Kata Lige (basskitarr), Liivi-Kalli Lätte (klahvpillid), Carlos Roos (elektrikitarr).

Spotify
Youtube
Instagram
Facebook

Kontserdile eelneb kell 19.00 algav Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuriosakonna juhataja Anne Rudanovski loeng  „Emajõgi ja skulptuurid“

27. juulil kell 20 kutsume kõiki Sadamateatri juurde, kus esineb Ivo Linna ansambliga Supernova.

Supernova on bänd, mis on oma nimele kohaselt Eesti muusikamaailmas tähena plahvatanud, ent sugugi mitte hääbunud, pigem vastupidi – leidnud oma tee kuulajate südamesse nii hinnatud live-peobändina kui ka vana hea 1960. ja 1970. aastate biit- ja rokkmuusika viljelejana. Ansambel loodi 2006. aastal Tartus ning bändi esimeseks hitiks oli „Mustas vaikuses“. Laulud „Tõstan näpu“ ja „Sinine motoroller“ on muu hulgas olnud Reporteri ja laul „Kuu“ teleseriaali „Kelgukoerad“ tunnusmuusikaks. Bänd on välja andnud kolm heliplaati.

2017. aastal astus bänd lavale koos Eesti muusikamaailma grand old man’i Ivo Linnaga, mil ühiselt loodud lauluga „Suur loterii“ jõuti välja Eesti Laulu finaalini. Koos on tuuritatud ka mööda Eestit, esitades laule ühtekokku mitmelt koos üllitatud kauamängivalt. Ivo Linna ja Supernova koosluse tuntumad lood on teiste seas nt „Suur loterii“, „Loomulik sarm“, „Ma olen siin“ ja „Taevatähtedest tee“.

Koosseis: Ivo Linna (vokaal), Rainer Michelson (vokaal ja kitarr), Antti Kammiste (klahvpillid), Vilho Meier (kitarr), Robi Salumets (klahvpillid), Feliks Kütt (basskitarr), Kalle Kindel (trummid).

Spotify
Youtube
Instagram
Facebook

Kell 19.00 Kureeritud elurikkuse arutelu. Arhitektid Tiit Sild ja Urmo Mets – „Läbi linnaehituse ajaloo erinevaid mõtteid, kuidas Emajõe kaldaid elavdada“.

3. augustil kell 20 kohtume Sõpruse silla all, Annelinna-poolsel kaldal, kus esineb ansambel Jäääär.

Jäääär sündis 21. jaanuaril 1991. aastal Tartus. Bänd jutustab oma loomislugu nõnda: „Alguse juures olid Pantokraatori haridusega kitarrist, helilooja ja lauluhääleotsija Jaan Sööt ja sealt samast bändist ka bassimees Aivar Otsing. InBoil tuli malevast ja Tartu Lasteteatrist ning hakkas luuletama ja laulma. Tõun põgenes kantribändist Beergrass, võttis vanematekodust Võrtsjärve Limnoloogiajaamast kaasa kaks keraamilist viinapitsi, pani neid kordamööda sõrme otsa ja üritas mängida slide-kitarri. Uljaste lokkidega bassimees Tarz leiti Pärnust.

InBoil ja Jaan on väga viljakad laululoojad, lisandus Tõuni ja Tarzi ujuv ning reeglina pisut ebatäpne pillimäng – ja unikaalne Tartu urban-folgi sound oligi sündinud. Sulev Salm olla unes näinud, et lapi tark käskis bändile nimeks panna Jäääär ja nii jäigi.“ Tänaseks on tegutsetud juba üle 30 aasta ning selle aja vältel on ansambel loonud pidevalt uusi albumeid. Bänd on saundilt küpsem kui kunagi varem, ka instrumentaarium on huvitav: kitarrifolki vürtsitavad iiri tinaviled, havaikitarr, pedal-steel, cajon, mbira jpt.

Koosseis: Jaan Sööt, Tõnu Timm, Teet Velling, Tarvo Jaaksoo.

Spotify
Youtube
Instagram
Facebook

Kontserdile eelneb kell 19 algav Kureeritud elurikkuse loeng. Kõneleb TÜ linnuökoloog Marko Mägi teemal „Linnaloomade võlud ja valud“.

10. augustil kell 20 ootame kõiki Supilinna kiigeplatsile. Viljakuu esimesel kolmapäeval kohtuvad Emajõe ääres armastatud muusikud Villu Veski ja Oleg Pissarenko. Kontsert jääb esineja haigestumise tõttu ära! Vabandame ja kohtume 17. augustil Emajõe büroohoone juures.

Villu Veski on saksofonist, helilooja, produtsent ja ansamblijuht. Ta on artistina rännanud läbi mitmete maade ja muusikastiilde, jäädes truuks oma instrumendile ja kujunedes endanäoliseks saksofonivõluriks selle sõna parimas tähenduses. Eesti ühe tuntuma džässmuusikuna on Veski esinenud maailma nimekaimates kontserdisaalides, nende seas Berliner Philharmonie, London Queen Elizabeth Hall, Tokyo Opera City, Toronto Ford Center, Bruckner House Austria. Tema loomingust leiab klassikalisi altsaksofoniteoseid, džässi poolelt eelistab muusik aga old swing style ning etno-jazz ja funky-groove.

Oleg Pissarenko on Eesti kitarrist, helilooja, ansamblijuht ja produtsent, kes on tuntud oma tabavate ütlemiste ja karisma poolest. Pissarenko loob ja esitab omanäolist minimalistlikku instrumentaalmuusikat juba enam kui 20 aastat, käies oma helikeele arengus teekonna dzässist ja postrokist kaunikõlalise klaverimuusikani. Tema helimaailma on kirjeldatud kui “muusikat oma lihtsuses ja loomulikkuses”, „aegamisi õidepuhkevat rõõmu”, „light-nirvanat”, „läbipaistvat jazzi” ja „midagi enamat kui muusika”.

Spotify
Youtube
Youtube
Instagram
Facebook

Kontserdile eelneb kell 19 algav Ööülikooli loeng. Kõneleb multikunstnik Kiwa teemal „Tartu otsinguline kultuur 1988 -1995“.

2022. aasta Emajõe suvekontsertide sarja lõpetab 17. augustil Emajõe büroohoone juures Raivo Tafenau kvartett.

Raivo Tafenau on Eesti dzässi üks säravamaid isiksusi, keda Anne Erm iseloomustab nõnda: „Saksofonist-akordionist-ansamblijuht-helilooja-omanimelise dzässiklubi programmijuht on alati päikselises meeleolus. Publik armastab teda jäägitult, sest hea suhtlejana oskab ta avada kuulajate südame ja mängida lähedaseks muusika, mida ta ise nii palavalt armastab. Pole siis imeks panna, et ta on ühtlasi Eesti kõige hõivatum dzässimuusik, keda kutsutakse nii festivalidele, kontsertidele kui ka firmaüritustele. Tal on palju sõpru nii siin kui sealpool Soome lahte ja mitmel pool Euroopas. Kontserdid eesti muusikute ja külalistega on viinud teda igasse Eestimaa nurka ja mitmele mandrile.”

Spotify
Youtube
Instagram
Facebook

Kontserdile eelneb kell 19 algav Ööülikooli loeng. Kõneleb kirjanik Mika Keränen teemal „Elust ja koostööst“.

Kõige paremad linnad maailmas on linnad, kus voolab jõgi! Kohtumiseni Emajõe ääres!

Kontserdid ja loengud on tasuta.

Emajõe suvekontserdid 2022 aitab teieni tuua:
Embach Logo

Muusika algab seal, kus sõnad lõpevad.