Emajõe suvekontserdid 2021

Emajõe suvekontserdid tulevad taas!

Sellel suvel kohtume 28. juulist kuni 25. augustini eriilmelistes kontserdipaikades Emajõe ääres. Elavat muusikat saab nautida ja kuulata Lodjakojas, TÜ Delta keskuse terrassil, Autovabaduse puiesteel, Tartu Emajõe rannas (lauluväljaku poolsel kaldal) ning Sadamateatri alal. Sündmused algavad kell 19:00 põnevate loengutega, kus saab kuulda Ööülikooli loenguid ning Kureeritud Elurikkuse naiskonna vestlusringe. Loengutele järgnevad kell 20:00 kontserdid, mis pakuvad muusikaelamust jazzist folgini.

Emajõe suvekontsertide sari soovib tuua enam elavat muusikat Tartu suvisesse linnaruumi, eelkõige uutesse ja eriilmelistesse kontserdipaikadesse Emajõe ääres.

28. juulil kell 20 alustab Emajõe suvekontserdid 2021 programmi Sandra ja Jalmar Vabarna. Sündmus toimub Lodjakoja juures. Sandra ja Jalmar on muusikud, kes on ammutanud teadmisi õppides nii Eestis kui Rootsis. Hetkel tegutsevad nad koos ansamblis Trad.Attack!. Pärimusmuusikast on läbi imbunud mõlemad ning see on inspireerinud neid ka omi lugusid kirjutama. Kontserdil kuulebki lugusid, mis neid oma muusiku- ja eluteel kõnetanud on.

Sandra – torupill, viled, laul
Jalmar – kitarr, laul

Kontserdile eelneb kell 19 algav Ööülikooli loeng. Sotsiaalteadlane Marju Lauristin kõneleb teemal „Emajõgi ja Tartu vaim“.

4. augustil kell 20 kutsume teid suvisele Autovabaduse puiesteele, kus esineb vokaalansambel Greip. Greip on 6-liikmeline a cappella ansambel. Sel aastal tähistab ansambel Greip oma viieteistkümnendat tegutsemisaastat. Aastate jooksul on ansambel andnud kontserte nii Eestis kui ka kaugemal. 2012. aastal nomineeriti Greip Eesti Muusikaauhindade jagamisel kahes kategoorias: Aasta Etno/Folkansambel ja Aasta Parim Laul. Nomineeritud lauluga „Vihma loits” esineti ka EMA auhinnagalal. Kontserdi repertuaar koosneb väga eriilmelistest lugudest. Kavas on nii rahulikke ballaade kui ka hoogsat rokkmuusikat, pop- ja folktöötlusi ning omaloomingut.

Vokaalansambli koosseisu kuuluvad Karin Leetsar – sopran, Mari Holm – alt, Fred Rõigas – tenor, Kristo Ukanis – bariton, Reimo Kiisk – bass, Rauno Muttik – beatbox/bariton.

Kontserdile eelneb kell 19 algav Kureeritud elurikkuse vestlusring. Vestlevad bioloog ja loodusfotograaf Urmas Tartes ning semiootik ja poeet Timo Maran. Juttu tuleb linnalooduse ja jõe tihedast vastastikmõjust kõigis mõõtkavades – putukatest poeesiani.

🔴🔴

9. augustist kehtima hakkavate koroonaviiruse piirangute tõttu lükatakse augustis toimuma pidanud kolm Emajõe suvekontserti koos nendele eelnema pidanud loengutega järgmisesse aastasse.

Sel aastal ei toimu 11. augustil, 18. augustil ja 25. augustil planeeritud kontserdid, kus pidid esinema Raivo Tafenau Kvartett, Rüüt, Nedsaja Küla Bänd ning Ivo Linna ja Supernova.

🔴🔴

Kõige paremad linnad maailmas on linnad, kus voolab jõgi! Kohtumiseni Emajõe ääres!

P. S. Kontserdid ja loengud on tasuta.

Muusika algab seal, kus sõnad lõpevad.